BSCFC Teams

Bishop’s Stortford Communtiy Football Club runs teams from U7-U18 plus Vets & Ladies.

If you need to contact a team manager urgently regarding a fixture, please click here to email us

Team Name 2020/21 League Name
BS U7 Town Gary Mardle
BS U7 Athletic Gary Mardle
Bs U8 Town RC1 Eliot Crace
BS U8 Athletic Brentwood (sun) Steve Clarke
BS U8 Rangers Brentwood Deve (sun) James Lipscombe
BS U8 Rovers RC3 James Bayliss
BS U8 Stripes RC4 Joe Harper-Sharp
BS U8 Blues RC5 Dan Waller
BS U8 Girls Dev No league Ray Greenwood
BS U9 Athletic MH D3 Ed Kirby
BS U9 Stripes RC Chris Looker
BS U9 Blues RC George Moylette
BS U9 Rovers RC D2 Howard Caswell Lay
BS U9 Rangers RC Dan Neville
BS U9 Wanderers Brentwood Graeme Paxton
BS U9 City RC Jack Booker
BS U9 Town To be affiliated (RC SAT) Sara Drinkwater
BS U9 United To be affiliated (BC SUN) Cavill Costi
BS U9 Girls currently with U10 Finbar Caulfield
BS U10 Rovers MH Green Oliver Travell
BS U10 Rangers MH Red James Webb
BS U10 Stripes MH Green Kieren Bonney
BS U10 Hoops Brentwood (Sun) Kieran Bonney / Greg Styan
BS U10 Blues RC Cherry (Sat) Graham Fisher
BS U10 Wanderers RC Green (Sun) Chris Pratt
BS U10 City MH Purple Keith Hollingsworth
BS U10 Girls HGFPL Iain Gouldson
BS U11 Town MH Orange Warren Boone
BS U11 United MH Emerald Nik Barnes
BS U11 Rangers MH Yellow Dodi Hackel
BS U11 Rovers MH Yellow Steven Mitchinson
BS U11 Wanderers MH Red Ben Livermore
BS U11 Blues MH Blue Richard Williamson
BS U11 Girls HGFPL Phil Vamplew
BS U12 Town MH D2 Andy Norris
BS U12 Rovers MH D6 Morgan Laforce
BS U12 Rangers RC Stephen Clarke
BS U12 United MH D1 Mark Cowper
BS U12 Royals Brentwood Rob Warner
BS U12 Girls Sean Dwyer
BS U13 Athletic MH D7 Steve Law
BS U13 United MH D1 Nik Barnes
BS U13 Rangers MH D4 Richard Canning
BS U13 Wanderers RC D3 Clive Griffiths
BS U13 Girls HGFPL D3 Steve Berry
BS U14 EJA (Brown) EJA Brown James Sheehy
BS U14 Town MH Premier Ian Ward
BS U14 Rangers RC D2 Warren Hawkes
BS U14 United RC D3 Tim Jones
BS U14 Wanderers RC D3 Andy Barnes / Mark Cappucini
BS U14 Rovers MH D3 David Beer
BS U14 Girls HGFPL D2 Steve Allen
BS U15 Town EJA Red Morgan Laforce
BS U15 Athletic EJA Black Scott Camp
BS U15 Saints MH D1 Mike Painter
BS U15 United RC D1 Julian Haslam
BS U15 Rovers MH D3 Rick Pearson
BS U15 Girls HGFPL John Ivory
BS U16 EJA Brown EJA Brown Simon Marzell
BS U16 Town EJA Yellow Jason Bowater
BS U16 Athletic MH D1 Richard Cahill
BS U16 United MH D4 Colin Harding
BS U16 Rovers MH D3 Jamie Lorimer
BS U16 Girls HGFPL Ross Livermore
BS U17 EJA EJA  Brown Nick Weekly
BS U17 Town RC D1 John Ivory
BS U17 Rovers MH D1 Graham Fisher
BS U17 United MH D4 Mark Isard
BS U17 Wanderers MH D4 Peter Aylott
BS U18 Athletic MH Premier Colin Harding
BS U18 Rangers MH D3 Sean Fitzgerald
BS U18 Wanderers MH D2 Michael Michael
BS Vets (Blues) Greene King Tony Gavin
Ladies Beds & Herts WFL Lee Dossetter